Üzenőfal

Statisztika


Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

Naptár

«  Május 2024  »
HKSzeCsPSzoV
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Keresés

Csütörtök, 2024-05-02, 18:31
Üdvözöllek Vendég
Főoldal | Regisztráció | Belépés | RSS

"Ezerjó" Szentmiklós Néptáncegyüttes

Az együttesről :

2013. szeptember 01-től új néven és „köntösben”, de az eddigi utat folytatva „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttesként működünk. A Néptáncegyüttes működtetője és támogatója az „Ezerjó” Művészeti, Kulturális és Hagyományőrző Egyesület.


Az „Ezerjó” Művészeti, Kulturális és Hagyományőrző Egyesület elődjeként működött Jenek Baranta Kulturális Hagyományőrző Harcművészeti Egyesület megalakulása, 2008 óta számos városi-, térségi- és országos rendezvényen vett részt. Tevékenységét Törökszentmiklós területéről fokozatosan kibővítette az egész országra. Termékeny és aktív módon kapcsolódott emberekhez, közösségekhez, kiemelt céllal a családi kapcsolatok, kompetenciák erősítésére. 


A 2011-ben átalakult egyesületünkben, a tagok létszámának növekedése és a tevékenységünk kibővítése után a Néptánc tagozaton belül lázasan megkezdődött a „munka”. 2012-ben és 2013-ban összesen 8 néptánc- és unaloműző tábort rendeztünk, ahol a fiatalok többek között megalapozták a következő tanév táncanyagát, kézműves foglalkozásokon vettek részt és mindkét évben Táborzáró Táncházat és Toppantós Főzőversenyt is szerveztünk a Borostyán Tájházban. Itt a gyerekek a meghívott szülőknek és vendégeknek megmutathatták, hogy mit tanultak, sőt a bogrács mellett is bizonyíthatták, hogy nemcsak a botot, hanem a fakanalat is jól forgatják.

2012. december 22-én az egyesület szervezésében valósult meg az IKMKK színháztermében az Ünnep-elő Néptáncgála a Tíztánc Kamara Csoport közreműködésével, melynek tagjai hivatásos táncművészek és táncpedagógusok az ország minden tájáról. A műsor nagy sikert aratott a telt házas közönség előtt, így biztosan lesz folytatása a programnak.

2013. június 01-én szintén az egyesület rendezésében első alkalommal szerveztük meg az I. Törökszentmiklósi Tanévzáró Néptáncgálát. A törökszentmiklósi és szajoli oktatási intézmények vezetői ugyanis támogatták azt, hogy a mindennapos testnevelésoktatás keretén belül az első és ötödik évfolyamon valamint a helyi gimnázium 9. osztályában is tanórai kereteken belül ismerkedjenek meg a gyerekek a néptánc alapjaival 2012 szeptemberétől, felmenő rendszerben. Szilágyi Erik néptáncpedagógus irányításával és kezdeményezésére, T.miklóson jelenleg közel 447, Szajolban pedig 45 gyerek mindennapjainak lett része a néptánc, ezáltal a magyar népi kultúra. A most elindított oktatási rendszer része az is, hogy minden tanév végén a gyerekek egy Városi Tanévzáró Néptáncgálán mutathassák be a szülőknek, iskolájuknak, hogy mit sajátítottak el.

A Néptáncgálához kapcsolódva díjat is alapítottunk „A törökszentmiklósi Néptánc Mozgalomért” címmel több kategóriában, hiszen vannak olyan lelkes táncosok és támogatók, akik kiemelkedően sokat tettek-tesznek azért, hogy a törökszentmiklósi néptáncmozgalom újraéledjen. A tehetségért díjat a Toppantós Néptánccsoport 2 tagja Zagyi Marianna, Petri Enikő kapta. A generációs díjat a többgenerációs felnőtt csoport 3 tagja vehette át, Szilágyi Erzsébet, Fekete István – Csucsu és Földvári Gábor. A családi díjat első alkalommal Turcsányi József és családja részére adtuk át. A támogatói díjat Dr. Juhász Enikő polgármesternek adtuk át, megköszönve azt az erkölcsi és anyagi támogatást, mellyel az elmúlt években erőt adott a táncosoknak ahhoz, hogy sikeresen képviselhessék városunkat a világban. Támogatói díjat kapott továbbá Ádám Imre, lelkes szülő, apuka aki a Toppantós Néptánccsoport megalakulása óta minden fellépést rögzített. A vidofelvételek száma ma már meghaladja a kétszázat, így mindenki láthatja az interneten keresztül.




A néptánc tagozaton belül 2013. szeptember 01-től működik az „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttes, mely az IKMKK saját csoportjaként működő Miklós Néptáncegyüttes többgenerációs-, és utánpótlás csoportjaiból alakult újjá. Az „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttes 6 csoportjában jelenleg közel 150 fiatal és felnőtt ropja együtt a táncot 3-62 éves korig.

Az Egydobbantós Néptánccsoportban a kis-, közép- és nagycsoportos óvodások ismerkednek a magyar néptánc alapjaival. Létszámuk : 18 fő. A próba ideje : szerda 16.30 – 17.30. Csoportvezető : Nánási Alexandra és Rezes Bence

A Dobbantós csoportban az általános iskola első osztályos tanulói táncolnak együtt. Létszámuk : 14 fő. A próba ideje : péntek 16.30-18.00. Csoportvezető : Nánási Alexandra és Rezes Bence

A Háromtoppantós csoport tagjai az általános iskola 2-3 osztályos tanulói és jelenleg 25-an táncolnak. A próba ideje : kedd 16.30-18.00. Csoportvezető : Nánási Alexandra és Szilágyi Erik

Az együttes Kéttoppantós csoportja az általános iskolák 4-5. osztályosai már második éve ropják a táncot. Létszámuk : 26 fő. A próba ideje : csütörtök 16.30-18.00. Csoportvezető : Nánási Alexandra és Szilágyi Erik

Az Egytoppantós csoport az általános iskolák 5-6-7. osztályos tanulóiból alakult. Létszámuk : 20 fő. A próba ideje : hétfő 16.30-18.00. Csoportvezető : Németh Anna és Szilágyi Erik

Az együttes Toppantós- és többgenerációs Néptánccsoportja bizonyítja azt, hogy mennyire fontos az átörökítés egyik nemzedékről a másikra, hiszen a csoport táncosai 13 – 62 éves korúak. Létszámuk : 36 fő. A próba ideje : hétfő-szerda-péntek 18.30-21.00. Csoportvezető : Németh Anna és Szilágyi Erik

Az együttes vezetői Szilágyiné Polgár Anita és Szilágyi Erik, művészeti asszisztens, táncoktató Nánási Alexandra, Németh Anna és Rezes Bence.

A néptáncpróbákat szeptember 01-től a Katolikus Népkörben tartottuk. Nagy előrelépés volt az együttes és az egyesület életében, hogy Törökszentmiklós Város Önkormányzat képviselőtestületének döntése értelmében 2013. december 01-től béreljük a volt Lukács Mozgó épületét, melyben december közepe óta folytatjuk tevékenységünket. Az „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttes 7 csoportjában hétfőn-szerdán-pénteken 16.30-21.00 óráig, kedden és csütörtökön 16.30-18.30 zajlanak a próbák, jelenleg az előtérben, de lázasan folynak a felújítási munkálatok.


2013. szeptember 01-től elkezdődött a tanév (eredményeink) :


Szeptember elsején nemcsak a tanév, hanem a próbák is elkezdődtek néptánccsoportjainkban és örömmel mondhatjuk, hogy van mire büszkének lennünk, megérte a sok „izzadságos” próba. Az „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttes Toppantós-, Toppantós Kamara- és a Kéttoppantós Néptánccsoportja ugyanis 2013. október 19-én Kunhegyesen szerepelt a Jászkun Világ- Gyermek és Ifjúsági Művészeti Szemle elődöntőjén. Minden kis- és nagy táncos szívét-lelkét beleadva táncolt a színpadon. A zsűri döntése alapján a Toppantós Kamara Néptánccsoportunk a Szilágysági táncokkal bejutott a martfűi döntőbe, ahol sikeresen szerepeltek.

2013. december 8-án Dévaványán került megrendezésre a III. Kádár Ferenc Országos Népdal-és Néptáncverseny. Az „Ezerjó” Szentmiklós Néptáncegyüttes öt produkcióval nevezett a megmérettetésre, és nagy örömmel mondhatjuk, hogy ebből a neves szakemberekből álló zsűri (Furik Rita, Papp Endréné), négyet érdemesnek talált a minősítésre !

Bontovics Gréta és Tekse Patrik a Gyermek szóló kategóriában (6-14 évesek között) a Dunántúli ugrós című koreográfia előadásáért Arany fokozatú minősítésben részesültek !

Gődér Levente az Ifjúsági szóló kategóriában Szilágysági zsibai tánc előadásáért Ezüst fokozatú minősítésben részesült !

A Toppantós Kamara Néptánccsoport Ifjúsági kategóriában a Szilágysági táncok című koreográfia előadásáért Ezüst fokozatú minősítésben részesült !

A Háromtoppantós Néptánccsoport Gyermekcsoport kategóriában a Lakodalmas című koreográfia színvonalas előadásáért, valamint Nánási Alexandra és Szilágyi Erik néptáncpedagógusok pedagógiai különdíjat vehettek át !

Gratulálunk a versenyen részt vett összes csoportnak és táncosnak, nagyon büszkék vagyunk Rátok ! Továbbá köszönjük a szülőknek a bizalmat és segítséget !

Ezt az utat folytatva, reméljük, hogy a jövőben is sikeresen képviseljük városunkat, országunkat határainkon innen és túl…